Sitemizden Yararlanmak İçin

Sitemize Üye Olmalısınız

or Kayıt ol
Server Tanitimi , Ko Tanitimi , Silkroad Pvp Serverler , Metin2 Pvp Serverler

1299 Otomatik Grade ve Sembol Güncelleme 15 Dakikada Bir

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Knight Online Pvp Genel Paylaşımlar kategorisinde arizadatabase tarafından oluşturulan 1299 Otomatik Grade ve Sembol Güncelleme 15 Dakikada Bir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,515 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Knight Online Pvp Genel Paylaşımlar
Konu Başlığı 1299 Otomatik Grade ve Sembol Güncelleme 15 Dakikada Bir
Konbuyu başlatan arizadatabase
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mesutrx

arizadatabase

Forum Sahibi
Yönetici
Katılım
19 May 2013
Mesajlar
1,227
Tepkime puanı
218
Puanları
63
[h=1]Oto Sembol ve Grade Reset[/h]Günümüzde hala sırf sembol ve grade için serverı kapatıp açmak zorunda olan serverlar var . O zorundalığın sebebide bu işlemi bilmediklerinden kaynaklanıyor . Bu işlemler sayesinde artık işiniz çok daha kolay .
1. Önce sql servera job ekliyoruz.

2. General sekmesinden joba bir isim veriyoruz.

3. Steps sekmesinden new diyerek yeni bir steps oluşturuyoruz . Stepse bir ad veriyoruz . Databasemizi seçiyoruz ve otomatik işlenicek kodları command bölümüne yazıyoruz.

4. Schedules sekmesinden new schedule den yeni oluşturuyoruz . Gelen ekrandan scheduleye isim veriyoruz . Daha sonra zaman ayarları için change butonunu tıklıyoruz . Zaman ayarı olarak 15 dakikada bir güncellemeyi göstericem . Gelen ekrandan daily ( günlük ) – occurs every ( sölenen zaman aralığında ) – hours(saat) olan ayarı minutes(dakika) yapıyoruz . 1 Olan sayıyıda 15 yapıyoruz . Burda işimiz tamam.

5. Sağ alt tarafta çalışan service manageri açıyoruz . Servislerden sql server agenti seçiyoruz ve başlatıyoruz .

ÖNEMLİ NOT : Serverda 100 karus 100 human olmadan bu başlatma işlemini yaparsanız sembol tablosu tam dolmuyacağından ebenezer c++ la başlayan bi hata vericektir . O yüzden dikkat edelim. Bunları yaptıktan sonra her 15 dakikada bir sembol ve gradeyi güncellicektir . Tabi komutu doğru yazın steps kısmında .


 
Üst
Silkroad Serverler