v1299 Homeko DATABASE Satışta Özellikler İçin Buraya Tıklayınız
V1299 MYKO DATABASE SATIŞTA ÖZELLİKLER İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ
v1299 PK DATABASE SATIŞTA ÖZELLİKLER İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ
2 sonuçtan 1 ile 2 arası
 1. #1
  K.Destek Üyesi
  Üyelik tarihi
  Oct 2015
  Yer
  http://www.memuralimi.com
  Yaş
  24
  Mesajlar
  4

  Seviye: 13 
  Tecrübe: 3.646
  Sonraki Seviye: 4.033

  Konular
  1
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Tecrübe Puanı
  0

  Post

  Memur Alımı haberlerini takip edin!

  Günümüzde insanlar daha nitelikli bir hayat ve daha rahat yaşam koşullarına erişmek ya da sahip olmak amacıyla farklı türden işlerde çalışarak zamanını ve sahip olduğu kısacık ömrünü değerlendirmektedir. Bireyler bu çalışma sürecine belirli bir yaştan sonra zaruri olarak dâhil olur ve hemen hemen her insan söz konusu çalışma hayatının dolambaçlı evrelerini bir defa da olsa tadar. Bu karmaşık süreç yaşamın devamı için doğal ve kaçınılmazdır. Zira günümüzde, hem dünya hem de spesifik olarak ülkemiz ekseninde, çalışmaksızın iyi bir hayata sahip olabilmek ve mevcut standartların üstüne çıkabilmek pek olası değildir. Elbette günümüz kapitalist sisteminde bu durumun istisnalarının da olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Ancak istatistikler bir elin parmaklarını geçmeyecektir.

  Bunun yanı sıra hem iş bulma hem de süreç içerisinde elde edilen veya farklı bir ifadeyle sahip olunan herhangi bir işte çalışma durumu başlı başına meşakkatli süreçlerdir. Özellikle cümlenin başında belirttiğimiz iş bulma evresi, günümüz şartlarında kişilerin en çok zorlandığı ilk evredir ki bahse konu bu evreyi en iyi yaşayanlar bilir. İş bulmak, başlı başına mesai ve emek ister.

  Ek olarak şu husus da mutlak suretle belirtilmelidir ki; hangi bölüm olursa olsun özellikle üniversitelerin son sınıfına gelen bireylerin kendilerine sıklıkla sorduğu soru hâliyle “Acaba mezuniyet sonrası iş bulabilir miyim ya da nereye atanacağım?” oluyor. Kafaları çalkalayan, işsizlik gibi bir trenin habercisi olan ve adeta bir kördüğümü andıran bu iç ses, vakti geldiğinde yani mezuniyet gününün o ışıltılı sahnesinden sonra kendini ne yazık ki gösteriyor. İlk olarak memur alımı ve kamudaki gelişmeleri takip etmekle başlayan bu zor süreç yerini özel sektörde iş aramaya bırakıyor ve bireyler özel sektördeki çalışma alanlarına yöneliyor veya yönelmek zorunda kalıyor.

  Fakat unutulmamalıdır ki; bu karamsarlığın veya farklı bir bakış açısıyla ümitsizliğin kırılması tamamen bireylerin kendilerini mesleklerinde geliştirme ve mevcut rakipleri ile girdiği bu çetrefilli yarışta çabalarıyla ön sıralara gelmesiyle doğru orantılıdır. Bunun yanı sıra daha önceden edinilmiş kariyer ve başarıları arka plana alarak eğer kişiler devletin kademelerine atanmak istiyorsa, üniversite üçüncü ya da son sınıfında kpss soruları ile daha çok haşır neşir olmalı ve sınav sonrası kpss tercih aşamasında daha mantıklı adımlar atmalıdırlar.

  Bir diğer konu ise yukarıda birkaç cümleyle belirttiğimiz özel sektörün günümüz Türkiye’sinde büyük çoğunlukla birinci tercih sebebi olmamasıdır. Hemen hemen birçok insan devlete ait kurumlarda memur olma hayalini kurmaktadır. Birçok insanın sahip olduğu bu düşüncede haklılık payları vardır. Özellikle devletin kurumlarında istihdam edilmiş memurlar çalışma saatleri ve iş yoğunlukları noktasında özel sektörde çalışanlara göre daha avantajlıdır. Kişileri memur olma isteğine iten diğer sebepler arasında ise;

  Özel şirketlerin veya kuruluşların zaman zaman ülkede yaşanan ekonomik krizleri atlatamaması,
  Çalışanların işten çıkarılma korkuları,
  8 saatten daha uzun çalıştırılma süreleri gibi daha birçok neden çoğu insanı özel sektörde çalışmak yerine memur olma isteğine yöneltmektedir.
  Son olarak makalemizin çıkış noktasını oluşturan bir kariyer, makale ve haber sitesinden söz etmek istiyoruz. Memur Alımı blog sitesi kişilerin özellikle iş arayan ilgi duydukları alanlara yönelik makale ve deneme yazıları, özellikle memur alımı 2017 haberleri, iş ve kariyer hedeflerine yönelik video ve fotoğraf paylaşımlarında bulunarak bireyleri bilgilendirmeyi amaç edinmiştir. Sitenin logosu aşağıdaki gibidir;
  Sizlerin de bu kariyer ve haber sitesini takip etmesini mutlak suretle tavsiye ediyoruz.


  facebook.com/memuralimicom

  twitter.com/memuralimicom

 2. #2
  K.Destek Üyesi
  Üyelik tarihi
  Oct 2015
  Yer
  http://www.memuralimi.com
  Yaş
  24
  Mesajlar
  4

  Seviye: 13 
  Tecrübe: 3.646
  Sonraki Seviye: 4.033

  Konular
  1
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  Düzenlemeler yapılmıştır.
  Memur Alımı 2017 haberlerini takip edin.

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Site Haritasi
Ko-destek.com forum Sitemiz 2013 Yılında sizlere hizmet vermeye başladı ve başladığı o tarih'ten bügüne bir cok yenilik yapildi şimdi ise türkiyenin en büyük Pvp serverler tanıtım ve paylaşım platformu olarak hizmete devam etmektedir siz değerli oyuncular rahatlıkla Server tanıtımı ' nızı yapabılırsınız Knight Online pvp serverler sahipleri düzgün güzel konular acarak dilediği kadar oyuncu cekebilir serverlarlarına iyi forumlar dileriz. 2018 Güncel Hile Cs Go Hile İndir PointBlank Hile İndir Metin 2 Hile İndir Wolfteam Hile İndir Zula Hile İndir Zula Aralık Hile İndir
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0