Server Tanitimi , Ko Tanitimi , Silkroad Pvp Serverler , Metin2 Pvp Serverler

Database lerin çoğunda bulunan açığı Fixleyin.

Konu Bilgileri

Kategori Adı Knight Online Pvp Prosedür & Kod Paylaşımları
Konu Başlığı Database lerin çoğunda bulunan açığı Fixleyin.
Konbuyu başlatan Stark
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan TheJackal

Stark

K.Destek Yöneticisi
27 May 2013
2,663
3
0
SelamPiyasada paylaşılan databaselerin hemen hemen hepsinde bu açıklara rastlayabilirsiniz, server açan arkadaşlarımızın ilerde problem yaşamaması için aşağıda vermiş olduğum anlatımı lütfen eksiksiz okuyunuz.
Kod:
select * from k_npcpos where numnpc > 10 and zoneid='201'
"yazıp karışınıza gelen npc ve monster id lerini kontrol ediniz, atross vs varsa siliniz.

Bazı db lerde 10 15 tane atross atılıyor cz nin bir köşesine, yukarda vermiş olduğum kodu girerek % 80 ihtimalle açık varsa göreceksinizdir.

Npcnum > 10 yazma sebebi ; Kimse tek tek atross eklemez gizli saklı yerlere.. anca 10 15 tane koyarlar tek bi yerde olur.Tabi bu bosslar cz haricinde de olabilir..Benim önerim ZOne info table sindeki tüm zoneleri serverinizi açmadan önce kontrol etmenizden yanadır.

Yukarda vermiş olduğum koddaki zone kısmını kendinize göre editleyip , sonuçları rahatlıkla aratabilirsiniz.select * from k_npcpos where numnpc > 10 and zoneid='1' gibi..

Kolay gelsingm charınızla oyunda iken +monpursue 1311 yazip cz gibi farklı bir zoneye ışınlanıyorsanız, boss event map i gibi.. yapmanız gerekenler şunlardır.

ZOne_info tablesinden zone no 91 i bulup 'server no' sunu 2 olarak değiştiriniz.SOnuç itibariyle gm lerin useri oraya cekip np kasmasini engellemiş oluyorsunuz. + serverinizde lag vs.. varsa bi nebze aza indirmiş oluyorsunuz

İşinize yaradı ise bir teşekkür etmeniz yeterlidir.Başka Bir Yazıdagm charınızla oyunda iken +monpursue 1311 yazip cz gibi farklı bir zoneye ışınlanıyorsanız, boss event map i gibi.. yapmanız gerekenler şunlardır.

ZOne_info tablesinden zone no 91 i bulup server no sunu 2 olarak değiştiriniz.SOnuç itibariyle gm lerin useri oraya cekip np kasmasini engellemiş oluyorsunuz. + serverinizde lag vs.. varsa bi nebze aza indirmiş oluyorsunuz

saygılarTümü Alıntıdır Ordan Burdan İşte
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst Alt